Twój miś może zostać ratownikiem

Ochotnicza Staż Pożarna w Wiązowie postanowiła czynnie włączyć się w kampanię „Twój miś może zostać ratownikiem”.

Celem kampanii jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Wykazano, że wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki, podczas sytuacji stresogennej, odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła, a jak wiadomo, często są to bardzo traumatyczne zdarzenia.

Zbiórka maskotek odbędzie się podczas Wiązowskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Publicznych w Wiązowie w dniu 15 stycznia 2017 roku.
Prosimy przekazywanie maskotek o wysokości do 20 cm.

Twój miś może zostać ratownikiemTwój miś może zostać ratownikiem
 

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.