Festyn z okazji otwarcia placu zabaw w Wyszonowicach

Jednym z punktów odbywającego się w Wyszonowicach  15 maja 2016 roku festynu z okazji otwarcia placu zabaw był pokaz ratownictwa medycznego poprowadzony przez druhów z OSP Wiązów.
Celem pokazów było przedstawienie oglądającym, jak bezcenna może być umiejętność udzielania pierwszej pomocy przez świadka zdarzenia, która bardzo często ratuje życie poszkodowanym.
Pokaz rozpoczął się od krótkiego wprowadzenia na temat zagrożeń jakie mogą nam się przytrafić w życiu codziennym w domu i pracy. Następnie krok po kroku zaprezentowano jak należy postępować w przypadku omdleń, zatrzymania akcji serca a także zakrztuszeń. Po prezentacji każdy ze słuchaczy miał możliwość przećwiczenia układania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, masażu serca na fantomie a także przećwiczeniu rękoczynu Heimlicha. Na koniec zaprezentowano technikę ewakuacji poszkodowanego na deskę ortopedyczną.

W.K

Pokaz WyszonowicePokaz Wyszonowice

Bookmark the permalink.

Comments are closed.