14-05-2016r. ĆWICZENIA RATOWNICZO-GAŚNICZE

Dnia 14-05-2016r. odbyły się drugie gminne ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze “WIĄZÓW 2016” na terenie dawnej suszarni zbóż, organizowane przez OSP Wiązów.

W ćwiczeniach brało udział około pięćdziesięciu druhów z jednostek OSP Wiązów, OSP Jutrzyna, OSP Łojowice, OSP Nowolesie oraz koledzy i koleżanki z Powiatowej Grupy Wsparcia Ratowniczego z Oławy.

O godzinie 9:00 nastąpiło oficjalnie otwarcie przez  Burmistrza Wiązowa pana Jerzego Krochmalnego. Ćwiczenia rozpoczęły się wykładem, który poprowadził ratownik medyczny Tomasz Niemiec, następnie podzieleni na grupy uczestnicy udali się na wskazane stacje i rozpoczęli ćwiczenia praktyczne. Organizatorzy przygotowali dla ćwiczących cztery stacje, na których mieli do wykonania następujące ćwiczenia:
Stacja 1- Pozorowany wypadek komunikacyjny
Stacja 2- Ewakuacja poszkodowanego z zadymionych pomieszczeń
Stacja 3- Udzielenie kwalifikowanej pomocy poszkodowanym
Stacja 4- Zastosowanie pętli wielofunkcyjnych do ewakuacji i samoratowania.
Na wykonanie każdego zadania ratownicy mieli godzinę po czym przechodzili na następne stanowiska.

Dzięki uprzejmości przedstawiciela Strefy998 mogliśmy wypróbować podczas pożaru samochodu najnowsze prądownice pianowe i zmiękczacz wody RAMBOMIX 02.

Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili na naszych ćwiczeniach, i że każdy nauczył się czegoś nowego, co w przyszłości pomoże w ratowaniu poszkodowanych.

Na zakończenie chcielibyśmy serdecznie podziękować dh Pawłowi Dawidowicz, dh Tomaszowi Niemiec,
dh Mariuszowi Krupa, dh Michałowi Klusak za szczególne zaangażowanie, Powiatowej Grupie Wsparcia Ratowniczego z Oławy za przygotowanie jednej ze stacji ćwiczebnych, Dziewczynom POZORANTKOM : Karolina Adamska i Klaudia Tulej z Powiatowej Grupie Wsparcia Ratowniczego z Oławy za cierpliwość i poświęcenie podczas ćwiczeń, druhom z OSP Łojowice za pyszną grochówkę oraz panu Wojciechowi Skiba za pomoc w przygotowaniach.

Dziękujemy serdecznie za pomoc, bez was by się nic nie odbyło.

R.R.

Ćwiczenia 14-05-2016r,Ćwiczenia 14-05-2016r,
 

 

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.