20-01-2016r. Droga 39 30,5km kolizja samochodu ciężarowego

Data i godzina zgłoszenia zdarzenia:

20-01-2016 09:32

Czas Interwencji [gg:mm]: 

01:24

Miejsce zdarzenia:

Wiązów, ul. 1 Maja, droga 39 30,5 km

Przybyłe jednostki:

1) GBA 1,8/24     – OSP Wiązów
2) GCBA 5/40     – JRG Strzelin
3) Patrol policji KPP Strzelin

Opis zdarzenia:

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu  przeprowadzono rozpoznanie w trakcie, którego ustalono, że na zakręcie drogi krajowej 39 samochód ciężarowy wraz z naczepą przewożącą drzewo stoi na zakręcie drogi, tył naczepy wypadł z jezdni i uderzył w słup energetyczny. Na miejscu jest policja.
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem. Do usunięcia zagrożenia wykorzystano ciągnik rolniczy, który przy pomocy liny wciągnął tył naczepy na jezdnię. W trakcie działań zamknięto ruch na drodze krajowej. Po odjeździe samochodu ciężarowego z miejsca zdarzenia zastępy uprzątnęły resztki powypadkowe z jezdni.
Działania zastępu doprowadziły do usunięcia zagrożenia.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.