19-01-2016r. Zapalenie się sadzy w kominie

Data i godzina zgłoszenia zdarzenia:

19-01-2016 18:09

Czas Interwencji [gg:mm]: 

01:04

Miejsce zdarzenia:

Wiązów, ul. Adama Mickiewicza

Przybyłe jednostki:

1) GBA 1,8/24     – OSP Wiązów
2) SHD 23            – JRG Strzelin

Opis zdarzenia:

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu  przeprowadzono rozpoznanie, w wyniku którego ustalono,że z przewodu kominowego wydobywają się iskry , natomiast właściciel domu odmawia wpuszczenia zastępu na posesję. Na miejsce zdarzenia przybył zastęp z JRG w Strzelinie samochodem SHD-23. Po przeprowadzonej rozmowie z właścicielem uzyskał zgodę na wejście i przeprowadzenie kontroli kotłowni oraz pomieszczeń przez , które przebiega przewód kominowy.
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez pozostawienie pojazdów na światłach alarmowych błyskowych. Następnie dokonano pomiarów kamerą termowizyjną oraz urządzeniem na zawartość niebezpiecznych związków w powietrzu w pomieszczeniach przez które przebiegał komin. Pomiary nie wskazały zagrożenia. Sprawdzono komin na całej jego długości, komin nie był rozgrzany i nie posiadał widocznych nieszczelności.
Dla bezpieczeństwa lokatorów budynku wygaszono w piecu. Pomieszczenia przez które przebiega przewód kominowy zostały przewietrzone.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.