09-10-15 Ćwiczenia Przeciwpowodziowe, Jelcz-Laskowice

9 października 2015 roku, w miejscowości Jelcz-Laskowice (powiat oławski), odbyły się ćwiczenia przeciwpowodziowe Kompanii Gaśniczej Oława wchodzącej w skład Wojewódzkiego Obwodu Operacyjnego Dolnośląskiej Brygady Odwodowej. Miejsce prowadzonych ćwiczeń zostało wybrane z uwagi na zagrożenia powodziowe jakie wystąpiły w 2010 roku, a także znajdujące się tam nowe wały przeciwpowodziowe. Ćwiczenia poprzedziła inspekcja pododdziałów kompani odwodowych. Zajęcia te, miały za zadanie ocenę możliwości prowadzenia działań przeciwpowodziowych na dzień dzisiejszy, miały na celu praktyczne sprawdzenie możliwości zastosowania sprzętu, będącego na wyposażeniu jednostek. Testom poddane były dwie motopompy wysokiej wydajności, metody budowania wałów z worków z piaskiem, systemy napełniania worków piachem a także sprawdzono grodzie i umocnienie wałów.

 

 

W ćwiczeniach udział wzięli:

-Komenda Powiatowa PSP w Oławie

– JRG Jelcz Laskowice

– JRG Strzelin

-OSP Domaniów

-OSP Bystrzyca

-OSP Przeworno

-OSP Wiązów

-OSP Borek Strzeliński

-OSP Kuropatnik

-OSP Kondratowice

-OSP Siedlce

-OSP Mnikowice Oławskie

– Komenda Powiatowa Policji w Oławie

 

09-10-2015 Ćwiczenia Jelcz09-10-2015 Ćwiczenia Jelcz

 

 

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.