20-10-2015 Ćwiczenia “KINO 2015”

Ćwiczenia zostały przeprowadzone 20.10.2015 roku w sali kinowej Strzelińskiego Ośrodka Kultury. Scenariusz zakładał, że podczas imprezy, w której uczestniczy około 200 widzów, dochodzi do rozboju. Zamaskowany i uzbrojony mężczyzna dokonuje napadu na kasjerkę, a dwóch innych oddaje strzały w powietrze i wznieca pożar. Po zabraniu pieniędzy uciekają z budynku i odjeżdżają samochodem.

Pożar w sali widowiskowej rozprzestrzenia się, a wśród uczestników wybucha panika. Kilka osób zostaje poszkodowanych, część z nich nie jest w stanie samodzielnie opuścić pomieszczeń objętych pożarem.

Przybyłe na miejsce zastępy z JRG w Strzelinie dokonują wstępnego rozpoznania sytuacji. Rozpoczynają się działania gaśnicze z jednocześnie prowadzoną ewakuacją. Ze względu na liczbę poszkodowanych, kierujący działaniami ratowniczymi, prosi o zadysponowanie dodatkowych sił i środków. Kolejne, przybyłe na miejsce zastępy, prowadzą segregację rannych i udzielają im pierwszej pomocy. Najciężej poszkodowana osoba – kasjerka z raną postrzałową głowy – zostaje odwieziona, przez zespół ratownictwa medycznego, na lądowisko śmigłowca LPR. Pozostali poszkodowani są zabierani do szpitali przez kolejne zespoły pogotowia ratunkowego.

Drugi epizod ćwiczeń zakładał zatrzymanie pojazdu sprawców napadu na posterunku ustawionym przez policję na drodze wylotowej z miasta. W jego wyniku śmiertelnie postrzelony zostaje kierowca samochodu.

W ćwiczeniach brały udział zastępy PSP ze Strzelina oraz OSP z powiatu strzelińskiego, pogotowie ratunkowe, dwa zespoły Drogowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policja.

Kino 2015Kino 2015
Źródło: Portal “STRAŻACKI PL” ; http://strazacki.pl/relacje/strzelin-%C4%87wiczenia-pod-kryptonimem-%E2%80%9Ekino-2015%E2%80%9D
Bookmark the permalink.

Comments are closed.